Nepríjemný zápach v práčke.

Nepríjemný zápach v práčke.

City: Bratislava
Machine: Práčka
Model of machine: Všetky
Malfunction: Nepríjemný zápach v práčke

Príčiny a spôsoby boja proti nepríjemným zápachom v práčke:


Práčka nie je vetraná

Ak neustále zatvárate dvere stroja tesne po umývaní, zvyšná vlhkosť zmizne a podporuje rast baktérií a vzhľad plesní. Preto nepríjemný zápach. Preto sa odporúča nechať dvere otvorené aspoň niekoľko hodín a zbierať prebytočnú vodu handrou.

Kontaminácia gumovej manžety

Nečistoty, voda, častice vlákien a malé nečistoty z odevu sú upchaté do záhybov manžety. V priebehu času sa začnú rozkladať a formovať formy-zdroj zápachu. Čokoľvek sa stane, musíte po každom umývaní vyčistiť gumový pás a pravidelne ho čistiť saponátom.

Skladovanie špinavej bielizne v bubne stroja

Už vysoká vlhkosť vo vnútri práčky v kombinácii s nečistotami z odevov prispieva k množeniu baktérií a mikroorganizmov, tvorbe plesní a plesní. Cesta von bude kúpiť kôš na bielizeň a uložiť veci tam.

Výrobky na pranie nízkej kvality

Prášok alebo kondicionér môže zanechať na stenách film, ktorý sa nevymyje a nakoniec začne cítiť. Stojí za to starostlivo vybrať prostriedky na umývanie, a ak už existuje "vôňa", premýšľajte o zmene produktu.

Nadbytočné pracie prostriedky

Ak ich vylejete a nalejete do veľkého objemu, finančné prostriedky jednoducho nemajú čas na umývanie, usadia sa na stenách podnosu a vytvoria film, z ktorého pochádza zápach. Aby ste tomu zabránili, po každom umývaní musíte vypláchnuť zásobník a nechať ho otvorený na sucho.

Kanál prívodu pracieho prostriedku sa znečistil

Problém sa týka špinavého zásobníka. Pravidelne vyžaduje čistenie. K tomu môžete použiť kefu, malú kefu alebo pletaciu ihlu s handričkou na rany. Po odstránení plesní a plesní zmizne zápach.

Kontaminácia odtokového filtra

Slúži len na zachytenie rôznych odpadkov z bielizne, aby sa zabránilo vniknutiu do kanalizácie. Keď sa vo filtri nahromadia cudzie predmety, začne sa proces hniloby, takže odtokový filter tiež vyžaduje starostlivé čistenie približne raz za šesť mesiacov.

Chyby pri pripájaní práčky

V tomto prípade voda stagnuje vo vnútri stroja. Tu budete potrebovať pomoc špecialistu.

Stará vypúšťacia hadica

Nie je večný, môže sa znečistiť a stať sa nepoužiteľným. Ak zápach skutočne pochádza, môžete sa pokúsiť vyčistiť hadicu alebo ju jednoducho vymeniť za novú.

Tvorba vodného kameňa na vykurovacom telese

Pravidelný chod stroja pri vysokých teplotách s prídavkom čistiacich prostriedkov, ako je calgon alebo kyselina citrónová, pomôže zbaviť sa tohto problému. Alebo odpojte vykurovací článok a v prípade kontaminácie ho držte v horúcom roztoku kyseliny citrónovej, kým sa neodstráni vrstva vodného kameňa.

Problém s komunálnej kanalizácie

Možno dôvodom zápachu sú kanalizačné potrubia, v ktorých voda stagnuje a je napísaná do písacieho stroja. V tomto prípade budete musieť "bojovať" s verejnými službami.

Efektívne prostriedky na čistenie práčky a odstránenie nepríjemných zápachov.

Vôňa sama o sebe nezmizne, je potrebné použiť akékoľvek čistiace činidlá. Je veľmi dôležité vybrať najlepšiu možnosť, ktorá by bola čistá a nepoškodila.

Kyselina citrónová. Najbežnejšie prostriedky na čistenie. Eliminuje mierku bez poškodenia gumy. Odporúča sa pravidelne prevádzkovať práčku v nečinnosti.

Calgon. Silné odvápňovacie činidlo. Významnou nevýhodou však je, že vysušuje gumové pásy. Nemalo by sa zneužívať.

Sóda. Zásobník sa dobre umyje z húb a plesní. Ale má nižšiu silu ako tie, ktoré sú opísané vyššie.

Ocot. Odstráni stupnicu, ale zanechá štipľavý pretrvávajúci zápach.

Produkty obsahujúce chlór. Dokonale dezinfikuje stroj, len bude problematické zbaviť sa zápachu bielidla. Musí sa niekoľkokrát vetrať a opláchnuť.Latest posts

Podľa slov klienta pračka niekedy nedokončí cyklus prací, v bubne zostáva mokré bielizeň.

V dôsledku diagnostiky bolo identifikované čer…


Read more.

Práčka Samsung. Podľa klienta sa práčka prestala spúšťať. Na displeji sa vyskytla chyba DC. Diagnostika ukázala, že elektronický zámok dverí DC 34…


Read more.

Sušička AEG pri práci začala hlasno kňučať, nezískava dostatočnú hybnosť. Pitva odhalila chybný motor pohonu bubna. Po výmene začalo všetko fungov…


Read more.

Ďalšia práčka s chybou vyradí poistky. Diagnostika ukázala, že vykurovacie teleso bolo mimo prevádzky.…


Read more.